Wydawnictwo

Wydawca

Książki Antyku - wydawane obecnie

Książki Antyku wydane w antykomunistycznym podziemiu

 

< powrót

 

Bestseller wzbudzający strach

„Sprawy i ludzie”, nr 24 (435) rok XI, 2-30 czerwca 1992

 

Książkę „Va banki FOZZ. O rabunku finansów Polski”, wydaną przez Wydawnictwo ANTYK a napisaną na przez Mirosława Dakowskiego i Jerzego Przystawę przedstawiono kilka dni temu na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. Telewizyjne „Wiadomości” podały 25 maja, że jest to książka, której boją się wszyscy.

Książka składa się głównie z dokumentów. Niemal wszystkie opinii publicznej są zupełnie nieznane. Ukazują one na tle „Polski aferowej” największy szwindel finansowy naszych czasów. Jedni bronią tych machlojek, bo robiono je pono dla dobra Polski. Autorzy wykazują, że robiono je, żeby się wzbogacić. Teraz premier Olszewski proponuje, żeby ogłosić abolicję na przestępstwa tego typu. Żeby było w Polsce wreszcie normalnie. Taka swoista gruba krecha! Ale ona już jest faktycznie - owa gruba krecha. Książka Dakowskiego i Przystawy stanowi ostry przeciw temu protest.

Warto rzecz uważnie przestudiować. Nie tylko dla samej sprawy FOZZ. Wokół niej nagromadziło się swoiste panopticum postaw, które są ponad wszelkimi podziałami politycznymi. Wiadomo: szmal i to duży przykleja do siebie ludzi nawet bardzo skłóconych...

 Copyright (c) 2000 Fundacja Antyk. Wszelkie prawa zastrzeżone
strona główna