Ataki na księgarnię "Antyk"

  Warszawa, 10 grudnia 2003 roku

  W obronie Księgarni ANTYK
  www.myslpolska.pl

  W gazecie "Rzeczpospolita" z dnia 3 grudnia 2003 roku zamieszczony został listem otwarty "intelektualistów" do Jego Eminencji Kardynała Józefa Glempa - Prymasa Polski, domagający się usunięcia z podziemi kościoła pw. Wszystkich Świętych w Warszawie Księgarni Patriotycznej ANTYK.

  My, Kresowiacy, jesteśmy szczególnie zbulwersowani treścią tego listu. Jest to typowy atak na demokrację i wolność pisania swoich poglądów. W Księgarni Patriotycznej ANTYK są również książki o tematyce kresowej, o ludobójstwie dokonywanym na Polakach, mieszkańcach Wołynia i Kresów Południowo-Wschodnich II RP.

  Panowie intelektualiści, nie wyszukujcie zadrażnień, których nie ma lub są marginalne; antysemityzmu w Polsce nie ma, o czym świadczą prominentni Polacy pochodzenia żydowskiego, natomiast jest antypolonizm. Kresowiacy i wszyscy Polacy ginęli ratując Żydów, ale również ginęli z powodu Żydów współpracujących z NKWD i UB. Panom intelektualistom nie przeszkadzało, że przez 50 lat antypolskie lobby rozpowszechniało informacje o "polskich obozach koncentracyjnych". Dopiero Prezes Kongresu Polonii amerykańskiej, Pan Edward Moskal, sprawił, że ONZ zabroniła używać takiego sformułowania i zaczęto używać nazwy "nazistowskie obozy koncentracyjne". Są to typowe objawy antypolonizmu. Przykładów jest bardzo dużo, np. brak potępienia formacji SS "Galizien" oraz OUN-UPA przez Instytut Pamięci Narodowej. Ukraińscy nacjonaliści wymordowali około 150.000 Polaków. O ile jest swoboda pisania krytycznie i nieprawdziwie o Polakach, tak jak to czyni np. Jan Tomasz Gross i inni - jest rzeczą normalną, że będą krytyczne odpowiedzi ze strony atakowanych.

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia składamy panom Intelektualistom życzenia wszystkiego najlepszego. Z chrześcijańskim pozdrowieniem.

  Jan Niewiński
  Prezes Kresowego Ruchu Patriotycznego

  Zygmunt Mogiła-Lisowski
  Przez Zarządu Głównego
  Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia

  Waldemar Kruszyński
  Prezes Zarządu Obwodu Warszawa Zrzeszenia WiN

  Zbigniew Biernacki
  Prezes Stowarzyszenia Weteranów 1920 roku i ich rodzin

  Ryszard Orzechowski
  Prezes Zarządu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

Copyright (c) 2000 Fundacja Antyk. Wszelkie prawa zastrzeżone
strona główna


Powiadomienia o nowościach na stronie fundacji


nowości wydawnicze