Ataki na księgarnię "Antyk"

  OŚWIADCZENIE

  W ostatnich dniach prowadzona przeze mnie Księgarnia Patriotyczna Antyk na placu Grzybowskim 3/5 stała się celem ataków polskojęzycznych mediów w rodzaju Gazety Wybiorczej i radia RMF. Przewodniczący Gminy Żydowskiej w programie "kropka nad i" określić nas zechciał, jako księgarnię antysemicka....

  A to wszystko ponieważ sprzedajemy książki antykomunistyczne, książki o tematyce historycznej, niemodernistyczną filozofie i proponujemy książki religijne o charakterze tradycyjnym i katolickim, nie propagujemy "katolicyzmu" liberalnego ani nie wyznajemy żadnej poprawności polityczno-teologicznej tak charakterystycznej dla katolewicy (szczycimy się tym, że nie ma u nas książek wydawnictwa Znak i Więź).

  Nasza księgarnia jest dowodem na to, ze można i trzeba propagować patriotyzm. Jesteśmy zadra w oku dla tych, którzy opanowali polski rynek książki i którzy kierują w większości polskimi księgarniami a którzy młodość swą spędzili w szeregach ZSMP i których znajomość polskiej historii i polskiej literatury to najwyżej "Czterej pancerni i pies". Jesteśmy wyrzutem sumienia dla tych, którym wydaje się, że komercja musi wiązać się ze służalstwem wobec postkomunistycznego i liberalnego dyktatu na rynku książki, w tym także dyktatu bylejakości książki katolickiej.

  Obrzucanie nas wyzwiskami i pomówieniami jest typowym działaniem propagandowym, tkwiącym swymi korzeniami w propagandzie bolszewickiej i hitlerowskiej. Antysemityzm jest dziś słowem wytrychem, słowem, za którym często nie stoi jego prawdziwe znaczenie, jest to bowiem tylko hasło do ataku, hasło przed którym prysnąć ma cała chęć obrony u atakowanego a także chęć dopomożenia atakowanemu. W wielu przypadkach ojcowie albo dziadkowie dzisiejszych propagandystów niszczyli innych przy pomocy słów takich jak "kulak" czy "zapluty karzeł reakcji".

  Atakowanie nas to wyraz strachu przed cyklem spotkań, prelekcji, odczytów i promocji, z jakim wystąpiliśmy, po to by szerzyć umiłowanie Ojczyzny, głosić sprzeciw wobec podporządkowywania nas Unii Europejskiej. W naszych pomieszczeniach uruchomilośmy Kino Patriotyczne Antyk, w którym wyświetlane będą filmy historyczne, dokumentalne i fabularne, których zasadniczym przesłaniem i pozytywnym hasłem będzie zawołanie "Bóg, Honor, Ojczyzna" Tylko wrogom Polski może przeszkadzać taka placówka!

  Marcin Dybowski
  Email: antyk@wolfnet.pl

Copyright (c) 2000 Fundacja Antyk. Wszelkie prawa zastrzeżone
strona główna


Powiadomienia o nowościach na stronie fundacji


nowości wydawnicze